Το Πολυδύναμο Κέντρο θα παράσχει υπηρεσίες πρωτοβάθμιας υποστήριξης και
βραχείας παρέμβασης σε όλες τις επιμέρους ομάδες εξαρτημένων ατόμων π.χ ατόμων
εξαρτημένων από παράνομες ή/και νόμιμες ουσίες (αλκοόλ και νομίμως συνταγογραφούμενα
φάρμακα), ατόμων που εμφανίζουν παθολογική ενασχόληση με τα τυχερά παιχνίδια-εντός ή και
εκτός σύνδεσης - και αντιμετωπίζουν προβλήματα εθισμού με το διαδίκτυο και ατόμων με διπλή
διάγνωση. Η διεπιστημονική ομάδα που απαρτίζει τη δομή αποτελείται από: ιατρό, ψυχολόγο,
κοινωνικό λειτουργό και νοσηλευτή.

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ/ ΩΡΑΡΙΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ

Πολυδύναμο Κέντρο
Τηλ.: 28310-21400, 42270
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Ώρες: 13:00 - 21:00
Κινητή Μονάδα Παρέμβασης
Τηλ.: 28310-21400, 42270

Τίτλος Βιωματικού Σεμιναρίου: "Κίνητρα - Έξυπνοι στόχοι - Αποτελεσματικότητα"

Ημερομηνίες Διεξαγωγής: 25/11 , 2/12 & 9/12/2021.

Κατά την τρίωρη διάρκεια του σεμιναρίου οι συμμετέχοντες θα μάθουν πώς:

1) να παραμένουν κινητοποιημένοι,

2) να καλύπτουν τις βασικές ψυχολογικές τους ανάγκες,

3) να βάζουν "έξυπνους" στόχους,

4) να κρατούν σημειώσεις στις διαλέξεις

4) να μαθαίνουν πιο αποτελεσματικά.

Το σεμινάριο θα διεξάγεται δια ζώσης στον χώρο του ΚΔΑΠ (δίπλα στο Συμβουλευτικό Κέντρο Φοιτητών κάτω από τις εγκαταστάσεις του εστιατορίου).

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή στο:

Ο αριθμός των συμμετεχόντων είναι περιορισμένος, οπότε θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας. Στους συμμετέχοντες θα δοθεί  βεβαίωση συμμετοχής".

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία.

Με εκτίμηση,
Η Ομάδα του Συμβουλευτικού Κέντρου Φοιτητών Βιωματικό Σεμινάριο Κίνητρα