Στο πλαίσιο του ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus+ με τίτλο " MASH-up n' HEI- Multimodal Approach for Social-emotional learning in HEI"

σας προσκαλούμε στην

Εκδήλωση

που οργανώνει το Τμήμα Ψυχολογίας του ΠΚ με τίτλο:

«Κοινωνικοσυναισθηματικές δεξιότητες και δυσκολίες μάθησης:

Από το πανεπιστήμιο στο επόμενο βήμα»

που θα πραγματοποιηθεί στο πλαίσιο της Θεματικής Ημέρας Καριέρας του ΠΚ

στις 19 Απριλίου 2024 και ώρα 12:30μμ

στο Τμήμα Χημείας, Πανεπιστημιούπολη Βουτών, στο Ηράκλειο Κρήτης

Επισυνάπτονται η πρόσκληση, το πρόγραμμα και η αφίσα της εκδήλωσης.

Εκ μέρους της ομάδας του ΠΚ στο πρόγραμμα MASH-up n' HEI.

Mash Up ΠρόσκλησηMash Up Πρόγραμμα page 0001Mash Up Πρόγραμμα page 0002Mash Up Αφίσα page 0001

Εθελοντική Προσφορά Φοιτητών CSD

Σ Υ Μ Β Ο Υ Λ Ε Υ Τ Ι Κ Ο   Κ Ε Ν Τ Ρ Ο  Φ Ο Ι Τ Η Τ Ω Ν  ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ

Εθελοντική Προσφορά Φοιτητών

3 Απριλίου 2024

Ένας από τους στόχους του Συμβουλευτικού Κέντρου Φοιτητών (ΣΚΦ) του Πανεπιστημίου Κρήτης είναι η ενθάρρυνση και υποστήριξη της συμμετοχής των φοιτητών/τριών  σε εθελοντικές προσπάθειες στην ευρύτερη κοινότητα.

Στο πλαίσιο αυτό, το ΣΚΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ζητά από τους/τις φοιτητές/τριες που ενδιαφέρονται, να πάρουν μέρος στην παρακάτω εθελοντική προσπάθεια:

Ζητείται

Φοιτητής ή φοιτήτρια για εθελοντική εργασία

στην υποστήριξη φοιτητή με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες

στο Τμήμα ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ

{Η στήριξη αφορά στην καταγραφή, παροχή και επεξήγηση σημειώσεων από τις διαλέξεις συγκεκριμένων μαθημάτων, Εαρινού Εξαμήνου 2023-2024}

Το Συμβουλευτικό Κέντρο Φοιτητών του Πανεπιστημίου Κρήτης θα παρέχει την ανάλογη ενημέρωση, καθοδήγηση και υποστήριξη σε κάθε ενδιαφερόμενο/η, αναφορικά με τις ανάγκες που χρειάζεται να καλυφθούν.

Βρισκόμαστε πάντα στη διάθεσή σας, για κάθε σας απορία ή διευκρίνιση.

Οι ενδιαφερόμενοι/νες εθελοντές/ντριες μπορούν να απευθύνουν το αίτημά τους για προσφορά εθελοντικής υποστήριξης, αποστέλλοντας σχετικό email στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ή να επικοινωνήσουν τηλεφωνικά με την Αριάνα Αρχοντάκη, κοινωνιολόγο, γραφείο στήριξης φοιτητών ΑμεΑ, στο τηλ. 2810-394880.

Με την ολοκλήρωση της εθελοντικής συνεργασίας, οι εθελοντές/ντριες μπορούν να αιτηθούν για να λάβουν Βεβαίωση Εθελοντικής Υποστήριξης για το έργο τους.

Εθελοντική Προσφορά Φοιτητών 2024 απο φυσικό

Εθελοντική Προσφορά Φοιτητών

29 Μαρτίου 2024

Ζητείται

Φοιτητής ή φοιτήτρια για εθελοντική εργασία

στην υποστήριξη φοιτητή με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες

στο Τμήμα ΦΥΣΙΚΗΣ

Βρισκόμαστε πάντα στη διάθεσή σας, για κάθε σας απορία ή διευκρίνιση.

α) Πώς να διαχειριστώ την αναβλητικότητά μου;  (4 συναντήσεων)

Ημερομηνίες Διεξαγωγής Σεμιναρίου : Δευτέρα  8, 15 & 22 Απριλίου και Δευτέρα 13 Μαΐου και ώρα 12:00 - 13:30

β) Ψυχοσωματικά & Διαχείριση Άγχους (4 συναντήσεων)

Ημερομηνίες Διεξαγωγής Σεμιναρίου: Δευτέρα  8, 15 & 22 Απριλίου και Δευτέρα 13 Μαΐου και ώρα 14:00 - 15:30